Zabieg kręgarski
Kręgarz
Masaż: odmiany
Masaż leczniczy
Masaż segmentarny
Masaż w bliznach
Drenaż limfatyczny
Ćwiczenia bierne
M. kontralateralny
Masaż izometryczny
Masaż kosmetyczny
Masaż sportowy
Masaż twarzy
Masaż brzucha
Masaż stóp
Akupresura
Świecowanie uszu
Gabinet-kontakt-tel
Jak trafić - mapy
Fotki mojej pracy
Artykuły w prasie
Księga Gości
Troszkę humoru
Ciekawe dodatki
Mapa stron

Wprowadzenie do technik masażu

 

   Prowadzę kompleksową rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu poprzez zastosowanie serii zabiegów: terapii manualnej i masażu, który jest metodą leczenia i zapobiegania dolegliwym bólom kręgosłupa.

Wykonuję też masaż higieniczno-kosmetyczny, który stosowany jako profilaktyka zdrowia poprawia samopoczucie psychofizyczne, wzmacnia organizm, odświeża urodę ciała, usuwa skutki codziennego zmęczenia.

Osoby z problemami narządów ruchu, po złamaniach,  z otyłością, zanikiem mięśni mogą skorzystać z techniki masażu biernego.

W tym dziale opisuję różne jego odmiany.

Proszę wybrać stosowny dział i zaznajomić się z odpowiednią techniką masażu.  

 

 

 

Wpływ masażu na organizm człowieka: układy i tkanki

 

  

   

- Wpływ masażu na tkankę skórną:

  

   Masaż ułatwia oddychanie skórne. w czasie zabiegu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka. Naczynia skórne rozszerzają się, poprawia się odżywienie skóry i znajdujących się w niej gruczołów. Ułatwia się oddychanie skórne. Skóra nabiera ładnego koloru i ujędrnia się.

 

 

- Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny:

 

      Masaż pobudza układ krwionośny i limfatyczny, organy dostają dużą porcję tlenu i substancji odżywczych. Masaż ułatwia usunięcie przez organizm toksyn - produktów rozpadu, likwidację opuchlizn (wchłanianie obrzęków) - objawów zastoinowych. Polepsza powrót krwi żylnej do serca, ułatwia jego pracę. Masaż przyśpiesza cyrkulacje krwi w naczyniach krwionośnych, zwiększa ilość krwi dostarczanej do płuc.

 

 

- Wpływ masażu na centralny i obwodowy układ nerwowy:

 

   Masaż w zależności od potrzeby może być przeprowadzony chwytami  oddziałującymi pobudzająco lub uspokajająco na organizm. Zadaniem jego jest wysyłanie bodźców do mięśni i  gruczołów wydzielania wewnętrznego, oraz do poszczególnych narządów ustroju w zależności od potrzeby: kojących, tonujących (gdy jest potrzebne uspokojenie) oraz intensywnych, dynamicznych (gdy jest potrzebne pobudzenie, a także poranny rozruch).

 

 

- Wpływ masażu na tkankę mięśniową:

 

    Masaż pobudza włókna mięśniowe do skurczu, podnosi ich napięcie. Jest to ważne przy zanikach mięśniowych: tak w masażu kontralateralnym, jak i  w wzmacniającym - izometrycznym. Masaż nawet kilkukrotnie zwiększa zdolność mięśni do wzmożonego wysiłku.

 

- Wpływ masażu na stawy i aparat więzadłowy:

 

  Pod wpływem masażu zwiększa się stopień ruchomości stawów, elastyczność i wytrzymałość ścięgien i więzadeł.

 

- Wpływ masażu na układ pokarmowy:

 

  Masaż  polepsza pracę układu pokarmowego - jego ukrwienie, co w znacznym stopniu poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych, a także polepsza funkcje wydalniczą.


 


Aktualnie jesteś tutaj: Strona startowa-Masaż: odmiany

Poprzednia strona: Kręgarz Następna strona: Akupresura

Podstrony: Masaż leczniczy Masaż segmentarny Masaż w bliznach Drenaż limfatyczny Ćwiczenia bierne M. kontralateralny Masaż izometryczny Masaż kosmetyczny Masaż sportowy Masaż twarzy Masaż brzucha Masaż stóp